И фудбалерите на Брегалница во Анталија го одбележаа празникот Богојавление – Водици

t

И фудбалерите на Брегалница денеска во својата база во Анталија го одбелажаа симболично еден од најголемите христијански празници Богојавление Водици.

По редовниот утрински тренинг, „сините“ добија можност за еден вид заедничка слободна дружба, комбинирана и со физички вежби во вода, во хотелскиот комплекс, која беше искористена и да се одбележи големиот православен празник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) И македонските деца во Сиднеј скокаа…

Далеку од дома, но традицијата во срцата.…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…

Кристијан Нинески е среќниот верник кој годинава…

Во осветените води на Вардар, чин кој…

Руската амбасада на православните христијани им го…

Руската амбасада во Македонија на православните верници…

Васко Довлев од Варош го извади осветениот…

Васко Довлев од Варош беше најсреќниот меѓу…