Казни за обложувалници во тетовско, затекнати лица без cepтификат

t

Полициски службеници на СВР Тетово во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи, денеска (25 декември) од 13 часот спровеле акциска контрола во две спортски обложувалници во тетовските села Милетино и Радиовце, во кои вкупно биле легитимирани 8 лица.Две од легитимираните лица не поседувале сертификат за примена вакцина.

По целосно документирање на случајот против двете лица и објектите(правни лица) ќе бидат изготвени соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НАТО ќе ја подобрува инфраструктурата, Македонија не…

Руската агресијата врз Украина на виделина извади…

Ги прибраа: Уапсен арачиновец кој нападнал полицаец…

На 01.12.2022 во 21.40 часот пред угостителски…

Полицијата експресно го пронајде украденото болничко возило,…

Полицијата експресно го пронајде украденото болничко возило,…

Во Украина се обиделе да го украдат…

Полицијата во Украина спречила група луѓе да…

Украдено донирано возило за брза помош од…

„Актуелности“, локалниот портал за вести во Кочани,…