Објавено на:

Калин Ивановски напредуваше на најновата АТП листа, Ѓоковиќ останува прв рекет

t

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски напредуваше две позиции на најновата АТП листа, објавена денеска.

Ивановски со 92 бода е на 459. место во поединечна конкуренција, што за него е до најдобриот пласман затоа што во текот на оваа календарска година беше и 457 светски рекет.
Од останатите македонски тенисери, Обрад Марковски е на 1127-та позиција, Горазд Србљак имаше најголем напредок од 46 места, па сега е 1132. место а по него се Томислав Јотовски и Стефан Мицов.

На самиот врв на АТП листата и натаму останува Новак Ѓоковиќ пред Карлос Алкараз, Данил Медведев, Каспер Руд и Стефанос Циципас во Топ 5.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Видео од атентаторот на Трамп: Ги мразам…

На социјалните мрежи се појави видео од…

И Кавадарци помага во гаснењето на пожарот…

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци, Митко…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

20-годишниот Томас Метју Крук е атентаторот на…

Федералната полиција, по деталните проверки, го објави…

Камала Харис, Обама, Буш, Моди, Трудо: Светските…

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, беше…