Објавено на:

Канадско министерство случајно твитна линк до „Порнхаб“

t

Официјалниот твитер-профил на Министерството за здравство на Квебек, најголемата покраина во Канада, сподели линк со несоодветна содржина.

Министерството на канадската покраина се извини откако случајно објави линк до популарниот порносајт PornHub наместо владина веб-страница со нови податоци за Ковид-19.

„На нашиот твитер-профил е објавен линк со несоодветна содржина. Ги бараме причините. Се извинуваме за непријатностите“, соопшти министерството.

Линкот имаше за цел да ги доведе корисниците до владината веб-страница што содржи статистика за ковид, но наместо тоа, ги испрати до видео 18+ на „Порнхаб“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

БОЛНА РАБОТА: Мајка ја принудувала малолетната ќерка…

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка…

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

Бугарски академик: Треба да ја промениме политиката…

Проф.д-р Спас Ташев од Бугарската академија на…

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…