Каракамишева: Албанските политичари во земјава ментално се во времето на варваризмот – Споменикот на УЧК е доказ за тоа!

t

Професорката по уставно право, Тања Каракамишева, на нејзиниот Фејсбук профил го искоментира денешното свечено отварање на споменикот на УЧК во Слупчане.

Каракамишева чинот го нарече доказ дека албанските политичари во земјава се заостанати во времето на варваризмот.

“Големиот споменик на УЧК во Слупчане е знак дека албанските власти во Македонија се се уште ментално во времето на варваризмот!Ниту ЕУ, ниту САД не им вдахнале демократска суштина! #ШтетаГолемаШтета” – напиша Каракамишева на Фејсбук.

Линк од статусот: https://www.facebook.com/100044204090996/posts/562007195282745/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џафери на одбележувањето на годишината од основањето…

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат…

Скандалозен потег на Приштина: На собраниската говорница…

Во собранието на Приштина денеска се одбележуваат…

Припадник на УЧК осуден на 26 години…

Салих Мустафа, еден од командантите на терористичките…

Хаос на летот од Брисел за Скопје:…

Патник се соблекол гол до појас, викал…

Нови провокации во Косово: Група Албанци веела…

Група Албанци денеска предизвикаа опасна провокација возејќи…