Кастриот Реџепи призна дека бил киднапиран од Заев – срцето сепак му било во Вашингтон и Брисел

t

Пратеникот Кастриот Реџепи на прашањето на „Фокус“ дали на денот на гласањето на недоверба на Владата престојувал во премиерската вила, вели дека негово право е каде ќе престојува, според неговата проценка за својата безбедност и безбедноста на неговото семејство.

-Се што имав да кажам го кажав на мојата прес конференција и јавни настапи. Мое приватно право е каде престојувам во одреден ден според мојата проценка за мојата безбедност и на моето семејство. Најбитно е дека јас како пратеник со мандат го искористив моето уставно право да одлучам според моето убедување и со тој потег се обезбеди стабилно зголемено мнозинство и непречен дијалог со Република Бугарија, изјави Реџепи за „Фокус“.

Вчера Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ при гостувањето на една телевизија праша дали Реџепи се криел во премиерската вила на тогашниот премиер Зоран Заев на денот на гласањето недоверба на Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО МЕТРО ВО БРИСЕЛ?!

На социјалните мрежи се споделуваат информации за…

Вучиќ по состанокот во Брисел: Очекувано тежок…

Српскиот претседател Александар Вучиќ го оцени како…

Шведскиот амбасадор во Косово нема надеж: Мали…

Шведскиот амбасадор во Косово, Јонас Вестерлунд денеска…

Брисел: Неправедно нè обвинуваат дека не даваме…

Специјалниот пратеник на ЕУ за Сирија Дaн…

Грковска од Вашингтон: Со одолговлекување на членството…

За Македонија, како најнова членка на НАТО…