Ким нареди: Високи функционери ќе работат на фарми

t

Северна Кореја ги распореди владините функционери, вработените во претпријатијата и фабриките да работат на фармите ширум земјата за да се спречат загубите поради сушата.

Медиумите објавија дека тие ќе се приклучат во борбата во регионите кои се погодени со сушата.


„Штом пристигнат, ќе почнат со работа заедно со фармерите и ќе се борат со природата“, објави медиумот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…

Забрчанец за денешните протести: Вергините, маските и…

„Вергините, маскираните и русјаците ни ја палат…