Ковачевски вели: Фон дер Лајен е искрен пријател на Македонија

t

Претседателката на Европската Комисија, Урсула Фон дер Лајен, е искрен пријател на Македонија, која лично се залага и дава поддршка на европскиот пат на нашата земја, објави премиерот Димитар Ковачевски на неговиот фејсбук профил.

– На средбата, овде во Рејкјавик, искрено ѝ се заблагодарив што верува во нашата решителност да ги засилиме реформските процеси за подобар и поквалитетен живот на нашите граѓани и побрзо да добиеме статус на полноправна членка на Европската Унија, напиша Ковачевски на ФБ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Видео од атентаторот на Трамп: Ги мразам…

На социјалните мрежи се појави видео од…

И Кавадарци помага во гаснењето на пожарот…

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци, Митко…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

20-годишниот Томас Метју Крук е атентаторот на…

Федералната полиција, по деталните проверки, го објави…

Камала Харис, Обама, Буш, Моди, Трудо: Светските…

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, беше…