Конечно решена мистеријата за нeпознатиот објект на темната страна на Месечината

t

Кинески ровер конечно стигна доволно блиску за да истражи објект со чудна форма забележан на далечната страна на Месечината минатата година. Откритието беше наречено „мистериозна колиба“ на интернет.

Вистината беше откриена во петокот, кога Our Space објави снимка одблиску од она што се испостави дека е обична карпа која лежи на работ на кратер. Карпата, сепак, имаше необична форма, забележа публикацијата, додавајќи дека тимот што го контролира роверот од Земјата го нарече „Зајак од жад“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шокантно тврдење на кинески научник: Индија лаже…

Ривалството меѓу двете најголеми земји во Азија…

Први податоци од индиската сонда: На јужниот…

Мисијата на индискиот вселенски брод „ИСРО Чандрајаан-3“…

(Видео) „Индија сега е на Месечината“: Прво…

Индиското вселенско летало Чандрајан-3 успешно слета на…

Се сруши руското вселенско летало ЛУНА-25 кое…

Според прелиминарните информации, руската автоматска станица „Луна-25“…

(Фото) Рускиот сателит ЛУНА-25 ги објави првите…

Автоматската станица која лета во кружната орбита…