Костадиновска Стојчевска: Сè погазија, до пладне мандатарот зборува против ДУИ, попладне седнува со нив и се договора

t

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во емисијата „24 Анализа“ на телевизија 24 истакна дека приказните на ДПМНЕ за прераспределба на јавната администрација паѓаат во вода, а заложбите за поефикасна администрација не им се вистинска цел, туку само задоволување на партиските математики и апетитие на ДПМНЕ и нивните коалициони партнери.

„Целата реторика на ДПМНЕ 7 години беше ДУИ во опозиција и си го погази тоа. Ја видовме старата љубов на ДПМНЕ и ДУИ како дојде на сцена и тој закон се изгласа со ново мнозинство“, рече Костадиновска Стојчевска, додавајќи дека законот го потпиша претседателката на државата, иако во 2019 тврдеше дека не треба да има повеќе од 14 министри, а сега има 20 министри, заменици, државни секретари.

Костадиновска Стојчевска нагласи дека реториката ДУИ во опозиција со која ДПМНЕ, освои 58 пратеници сега се релативизира, си даваа млека, кекси, гурабии, и одеднаш ад-хок комисија.

„До пладне мандатарот зборува против ДУИ, попладне седнува со нив и се договора, истакна пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк

Претседателот на Владата, Христијан Мицкоски оствари средби…

ДУИ: Таравари ја остави Општина Гостивар со…

Ваљбон Лимани е избран за вршител на…

Борисов: Со Мицкоски сме „сестри“, но и…

Со партијата на премиерот на Македонија, Христијан…

Агелер: Воодушевена сум што Мицкоски ќе користи…

Откако мандатарот Христијан Мицкоски изјави дека заклетвата…

Костадиновска Стојчевска: Сè погазија, до пладне мандатарот…

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во…