Објавено на:

Кој официјално не е пријател? Русија го објави списокот на земји кои вршат непријателски дејствија

t

„Руската влада објави список на странски земји и територии кои вршат непријателски дејствија против Русија, руски компании и граѓани.

КОЈ ОФИЦИЈАЛНО НЕ Е ПРИЈАТЕЛ
Австралија
Албанија
Андора
ОК
Исланд
Канада
Лихтенштајн


Микронезија
На Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Република Кореја
Сан Марино
Македонија
Сингапур
САД
Тајван
Украина
Црна Гора
Швајцарија
Јапонија

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на…

На Твитер се објавени сателитски снимки од…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

(Видео) Кренато руското знаме на Плоштадот на…

Руските војници го кренаа руското знаме на…