Објавено на:

Крај на војната? Русија и Украина не негираат дека се договара прекин на огнот!

t

Крај на специјалната воена операција на Русија во Украина?

Русија и Украина подготвуваат план да вклучи прекин на огнот и повлекување на војниците – Спокс од Кремљ ниту потврдува ниту демантира

Договорот, наводно, подлежи на неутралност на Киев и намалување на украинските вооружени сили (ФТ повикувајќи се на извори).

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, рече дека е премногу рано да се даде цврста изјава за извештајот на Фајненшл Тајмс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

САД ќе ѝ даде нови 18 ракетни…

САД вчера објавија дека на Украина ќе…

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Им забранија да купуваат дијаманти: Советот на…

Советот на ЕУ усвои нови мерки против…