Крстот од осветените води во Кичево по трет пат го извади Кристијан Врапчароски

t

Денеска во Кичево на свечената манифестација по повод Богојавление Водици најсреќен беше Кристијан Врапчароски кој го извади светиот Крст од осветените води.

На овој настан учествуваа 28 скокачи, додека најсреќниот од нив не ја криеше својата среќа и задоволство, посакувајќи здравје, среќа, љубов и мир на сите.

Врапчароски крстот го фаќаше во 2018 и 2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И оваа година браќата Љотевци на Водици…

И оваа година браќата Љотевци (Јован и…

Спасовски: Водици е празник на длабоките вредности…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати…

Путин и годинава влезе во ледена вода…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска по повод…

Никола Јакимоски го фати Чесниот крст во…

Никола Јакимоски од Охрид беше најсреќен и…

21-годишниот Давид Дамјановски го фати осветениот крст…

На годинешното празнување на Богојавление-Водици во соборниот…