Курсна листа на НБРМ: Еве колку чинат валутите денес

t

Според курсната листа на НБРМ денешната вредност на еврото изнесува 61.4950 денари, американскиот долар чини 57.0507 денари, британската фунта 70.6920 денари, додека руската рубља чини 0.7115 денари.

Во продолжение вредноста на останатите валути:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курсна листа на НБРМ: Еве колку чинат…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Курсна листа: Колку чинат валутите денес?

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Ангеловска-Бежоска: И покрај шоковите, стабилноста на денарот…

На покана на Централната банка на Исланд…

ММФ: НБРМ е добар пример за транспарентност

Гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска одржа предавање на „Форумот…

Србите меѓу земји со најевтина струја во…

Електричната енергија е еден од највиталните ресурси…