Лазаров: Народе нemаmе персонал за новиот бран – следува kолaпc

t

Застрашувачко предупредување од доктор Ненад Лазаров беше утринава објавено на социјалните мрежи, предупредување во кое докторот посочува дека Македонија ги нема потребните човечки капацитети за да се справи со последниот бран на пандемијата.

-Примарното здравство ќе доживее колапс од наплив на пациенти и следствено тониадминистративна работа утре, за ова требаше да се подготвиме а вака е јасно што ќе се случи.

Супермен не може да ги допрегледа и збрине сите илјадници новозаразени од овие денови.
Народе, нема екипа за овој бран, пишува Лазаров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тага: На само 34-годишна возраст ненадејно почина…

Фудбалот во регионот го потресе шок, затоа…

Еве каде има најмногу снег во моментов…

Во Лазарополе утрово е најстудено, минус три…

Не му е лесно ниту на Зеленски:…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Вашингтон…

Турција брзо ќе го врати Палчо во…

Министерството за правда информираше дека главниот јавен…

(Видео) СКАНДАЛ: Претседател на клуб влета на…

Скандал се случи на натпреварот помеѓу Анкарагучу…