Лазаров – Ова не е нopмално: Се шетаат по град пaциeнти позитивни на Koвид 19

t

Доктор Ненад Лазаров открива детали за хаосот во кој во моментов се наоѓа македонскиот здравствен систем.

Според него во моментов има повеќе позитивни пациенти на Ковид 19 без ПЦР тест и нерегистрирани од министерството за здравство, отколку регистрирани.

Тој посочува дека позитивни на Ковид се шетаат по град и се опacност за останатите граѓани.

-Во моментов имам ист или поголем број на ковид пациенти без пцр отколку такви кои имаат, повеќето прават тест сами дома и сами си одредуваат колку и дали ќе бидат во изолација!

Со закон ми е забрането и немам како да реагирам кога ги гледам по ресторани, си одат на работа, шетаат најнормално, дури и продавачи кои одат по канцеларии, ова не е нормално, пишува доктор Лазаров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американската држава Тексас го тужи Фајзер поради…

Фармацевтскиот гигант ја измами јавноста за ефикасноста…

„ПУШТЕТЕ ГИ НЕКА УМРАТ“ Сериозни обвинувања за…

Патрик Валанс, главниот научен советник на владата…

Фаучи бил „шверцуван“ во централата на ЦИА…

Д-р Ентони Фаучи бил „шверцуван“ тајно во…

Се отвора земјата со најстрог ковид режим: “Не сум…

Патници почнаа да пристигнуваат во Кина преку…

Камион удри во ожалостени пред крематориум во…

Камион удри во група ожалостени кои чекаа…