Легендартниот режисер Ристиќ: Единственото големо европско прашање е МАКЕДОНИЈА – сите други се локални!

t

„Што ќе биде со Македонија е прашањето над сите прашања,“ тврди театарскиот режисер и контроверзен левичар Љубиша Ристиќ. Според него, сите други проблеми се локални, единственото големо европско прашање е Македонија.

Првите 13 минути се за Македонија ама има уште триста чуда. На пример дека Бољковац и Манолиќ се руски луѓе во ХДЗ. Или дека чешката кадифена револуција е ујдурма на КГБ….


Извор: Офнет

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…