Лишен од слобода дилер на дрога од Битола

t

На 06.02.2022 од страна на полициски службеници од СВР Битола лишен е од слобода И.Ф.(22) од Битола, бидејќи кај него биле пронајдени и одземени марихуана, метална дробилка, дигитална вага и други предмети со остатоци од марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Откриен огромен тунел за пренос на…

Откриен огромен тунел за дрога од Тихуана…

Од денеска во Битола ќе се прска…

Согласно склучениот договор на Општина Битола со…

Претрес во Куманово, пронајдени амфетмин и марихуана,…

Денеска во 08.00 часот полициски службеници од…

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

На 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници…

Дрога вредна 300 милиони евра запленета во…

Малтешките цариници заплениле рекордни 1,5 тон кокаин,…