Лишен од слобода дилер на дрога од Битола

t

На 06.02.2022 од страна на полициски службеници од СВР Битола лишен е од слобода И.Ф.(22) од Битола, бидејќи кај него биле пронајдени и одземени марихуана, метална дробилка, дигитална вага и други предмети со остатоци од марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството собира докази за случајот со смртта…

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска изјави…

Обвинителството ќе ја истражува смртта на 6-годишното…

ЈЗУ Клиничка болница-Битола ги известила обвинителството и…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Млада кичевчанка фатена дома со ќеса и…

На 16.03.2023 во 19.40 часот полициски службеници…

“Млад бизнисмен”: Уапсен 22-годишен дилер од Кочани

22-годишно момче од Кочани е приведено во…