Лишен од слобода разбојник од Гевгелија

t

Одделението за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Л.Ќ.(34) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик.

На 29.12.2021 околу 19.00 часот, пријавениот со закана одзел пари од дневниот промет во продавница во с.Негорци, гевгелиско. По преземени мерки од полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.

Додека, при претрес во просториите кои ги користел, извршен со судска наредба на 31.01.2022, исто така, биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.
Л.Ќ. бил лишен од слобода и во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Гевгелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: ВМРО-ДПМНЕ распродава општински имот во Гевгелија

ВМРО-ДПМНЕ реши да распродава општински имот во…

Разбојникот кој ограбуваше аптеки и обложувалници во…

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за…

Разбојник ограбил пензионер кај Бит Пазар

На 09.02.2023 во 15.15 часот на подрачјето…