Ловeц зacтpeлал 55 годишник од Кочани за време на лoв, се работи на рaсчистување на случајот

t

На 02.01.2022 во 15.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Л.С.(54) од с.Долни Подлог, кочанско, затоа што околу 08.55 часот, за време на лов во атар на с.Јастребник испукал еден куршум од пушка „Застава М-70“ калибар 30-06 и го погодил М.С.(55) од Кочани, нанесувајќи му повреда. М.С. бил пренесен во Медицински центар Кочани за укажување лекарска помош. Се работи на расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во кочанско, пронајдена дрога

На 14.03.2024 полициски службеници од ОВР Кочани…

Продолжува скандалот во ДПМНЕ Кочани: Откако јавно…

Познатата долгогодишна партиска активистка Славица Ангелова добила…

(Документи) Кривични пријави за потпретседателот на ДПМНЕ…

Загрижени граѓани од Кочани, по недобивањето одговор…

Министерот Николовски изврши увид во градежните активности…

Нема стабилно и одржливо земјоделство без редовно…

Тинејџер од Кочани со пиштол влегол во…

На 17.02.2024 во 03:10 часот во Кочани,…