Македонка во најдборите 10 на едно од најпрестижните оперски натпреварувања

t

Наполитанското мастерс натпреварување нуди можности на младите оперски пејачи во нивната музичка кариера во престижни театри, аудиции во агенции, стипендии и професионални снимања.

Се работи за едно од најпрестижните музички натпреварување за оперски пејачи. Жирито е составено од најпознатите меѓународни музичари.

Годинава меѓу најдобрите десет натпреварувачи во категоријата „Promises“ се најде македонката Илина Митревска на која и претстои блескава кариера.

-Среќни сме да ги објавиме најдобрите десет со највисока оценка меѓу оперските пејачи од категоријата „Promises“.

Чест ние е што ги слушнавме овие многу млади и талентирани уметници и им посакуваме блескава кариера.

Топ 10

По азбучен ред:

Александру-Јоан Костеа – Романија
Анџелина Хајне – Германија
Ана Хитрикова – Словачка
Ана Муча – Полска
Илина Митревска – Македонија
Џозефин Сим – Обединето Кралство
Џулија Ен Ернст – САД
Јулија Малевскаја – Русија
Ноа Итан Монд – САД
Устиња Малинина – Русија
Честитки за сите!
Добитниците ќе ги објавиме на 7 јануари!
Останете присутни ‼️

Пишува во официјалната објава на организацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КСЗД: Клубот „Ванчо Михајлов“ не ги отстрани…

Клубот „Ванчо Михајлов“ од Битола не ги…

КСЗД: Клубот „Ванчо Михајлов“ не ги отстрани…

Клубот „Ванчо Михајлов“ од Битола не ги…

Вучиќ: Испаднав најглупавиот претседател на светот

Српскиот претседател Александар Вучиќ гостуваше во ТВ…

ТАЖНА ВЕСТ: Почина проф. д-р Јовица Угриновски

По тешко боледување на 77 годишна возраст…

Заев за Центарот за македонски јазик во…

Еве ги плодовите од Преспа, ни носат…