Објавено на:

Македонска пејачка застана во одбрана на Таировиќ: До вчера го бакнувавте бугарското знаме и клечевте на колена за да ви дадат пасош, сега ми глумите патриоти

t

Теа Таировиќ откако ја разлути македонската јавност со тоа што го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“ во „Бугарско девојче“, искажува почит и благодарност да македонската публика и објаснува зошто песната е така испеана со видео објава.

– Вчера ја пеев песната „Македонско девојче“ во Бугарија, во Благоевгрда. На настапот имаше и Бугари и Македонци. И на крајот на самата песна промената на текстот значи само љубов, искажување почит и на едните и на другите. Ако сакате прецизно, го пеев тој дел од текстот на девојка која беше во публиката, која беше многу убава. Не ме интересираат политичките случувања во ничија земја, ни во вашата ни во мојата. Јас сум позната по тоа што ги спојувам луѓето, ширам љубов преку песните и тоа така ќе остане и понатаму, вели Теа.

Денес Марија Луиса се огласи на својот профил на Инстаграм и застана во одбрана на нејзината колешка, Теа Таировиќ.

Македонската пејачка Марија Тодоровска или во јавноста позната како Марија Луиса во последно време станува се попопуларна и медиумски се поекспонирана.

Бидеќи многу ја споредуваат со српската пејачка,и имаат многу заеднички работи а тоа е дека се прославија со по*но клипчиња а богами и двете знаат да направат добар бакшиш и пред се добро изгледаат Марија ја одбрани нејзината колешка со контра удар:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија…

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија…

„МАКЕДОНИСИМО“ на Трпчески и пријателите со македонска…

Со почит кон своите корени, македонскиот пијанист…

Преку 30 луѓе кои земале плата, а…

Новата директорка на ЈП „Комунална Хигиена“ -…

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…