Македонскиот в.д амбасадор во Бугарија заедно со Кирил Петков ќе положи цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Софија

t

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков, утре ќе положи венец пред споменикот на Гоце Делчев во Борисовата градина во Софија, по повод 150-годишнината од неговото раѓање, соопшти прес-службата на бугарската Влада.

Заедно со бугарскиот премиер Петков ќе биде и в.д. амбасадорот на Македонија во Бугарија, Владимир Крстевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарски медиуми: Хилари Клинтон е во посета…

Хилари Клинтон е во посета на Бугарија,…

Радев: Патот на Македонија кон Брисел минува…

„Отсекогаш сум ги поканувал претседателите на РМ…

Бугарија е најголема закана за Македонија –…

Балканските земји се сметаат за непријатели, покажува…

КИРИЛ ПЕТКОВ ПОВРЕДЕН ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА…

Кирил Петков, поранешниот премиер на Бугарија имал…

Чернева: Тешко дека Македонија ќе почне преговори…

Директорка на канцеларијата на Европскиот совет за…