Објавено на:

Макрон го поддржа американскиот предлог за прекин на огнот во Појасот Газа

t

Францускиот претседател Емануел Макрон го поддржа американскиот предлог за прекин на огнот во Појасот Газа, изјавувајќи дека работи со француските партнери во регионот за да обезбеди „мир и безбедност за сите“.

Макрон на мрежата „х“ соопшти дека се работи на „ослободување на заложниците, траен прекин на огнот со цел да се работи на мирот и напредокот на решението за две држави“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

СДСМ: Дали Мицкоски го носел синот на…

Мицкоски мора итно да ја информира јавноста…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

Бајден не се откажува: Останувам кандидат и…

Американскиот претседател Џо Бајден на митингот во…

Мицкоски од Вашингтон: Регионот наместо со минатото,…

Регионот да се занимава со иднината, не…