Малолетник поведен од воздушна пушка во кумановско

t

МВР информира дека вчера во 22.10 часот било пријавено дека дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје бил примен повреден малолетник.

На клиниката со здобиени повреди од дијабола од воздушна пушка е донесен малолетник од с.Ваксинце, кумановско, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се пука вечерва во Скопје: Ова…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Филмска бркотница со автомобили во Скопје: Се…

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол…

Нов инцидент во Косово: Албанец застрела Србин…

Пред дискотеката на влезот во Грачаница синоќа…

Малолетник нападнат од осум лица во Центар

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР…

Двајца мажи физички нападнале малолетник во Сарај

На 04.09.2022 во 15.00 часот во Полициското…