Малолетник поведен од воздушна пушка во кумановско

t

МВР информира дека вчера во 22.10 часот било пријавено дека дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје бил примен повреден малолетник.

На клиниката со здобиени повреди од дијабола од воздушна пушка е донесен малолетник од с.Ваксинце, кумановско, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Ново пукање во Чаир, ДПМНЕ е…

ДПМНЕ е опасност по безбедноста на граѓаните,…

Малолетник удрен со мотоцикл – со тешки…

На 02.03.2024 во 10.30 часот во СВР…

Убоди со нож и пукање – Обид…

Поднесена е кривична пријава од страна на…

Малолетниот сериски убиец од Виена му се…

Тинејџерот (17) од Австрија, кој минатата недела…

Дали ќе имаме мир овие празници? Огромни…

Од таму апелираат, пред се до учениците…