Објавено на:

Малолетничка ограбила своја врсничка, ама ја фатила полицијата

t

На 07.04.2022 во полициска станица, со присуство на родител, бил извршен разговор со малолетничка од Скопје поради сомнение дека на 06.04.2022 во основно училиште на подрачје на Скопје одзела паричник со пари од друга малолетничка.

Малолетничката го признала делото, а кај друг малолетник биле пронајдени дел од парите, како и паричникот. За настанот бил запознаен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОЛНИ ВРЕЌИ СО ГРАНАТИ СРЕДЕ ШИПКОВИЦА: Експлозивните…

Вчера околу 11.00 часот во Полициското одделение…

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…

(Фото) Партијата на Каракачанов протестира против кревање…

Во Кресна најавен е широк национален протест…

Руската армија уништи голема залиха на американско…

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека…