Објавено на:

Малолетничка од Србија приведена на Табановце

t

На 21.05.2023 во 01:00 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници привеле малолетничка од Република Србија затоа што, по извршена проверка било констатирано дека незаконски престојувала во државата.

Лицето било сместено во соодветна институција за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес со јачина од 3.8 степени ја…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени пред…

Србија планира изградба и модернизација на 2.000…

Јелена Танасковиќ, в.д генерален директор на железничката…

На Ќафасан приведен Србин баран од Интерпол!

На граничниот премин Ќафасан приведен е српски…

Курти бара меѓународната заедница да ја притисне…

Меѓународната заедница да изврши притисок врз Србија…

Вулин го демантира О’Брајан: Не извезуваме оружје…

Потпретседателот на Владата на Република Србија, Александар…