Малолетни разбојници од Аеродром нападнале повозрасен човек

t

На 15.02.2022 во Полициската станица Аеродром бил извршен службен разговор со четири малолетници од скопско, и тоа двајца од с.Зелениково, еден од с.Орешани и еден од с.Пакошево, во присуство на нивните родители.

Тие се сомничат дека на 14.02.2022 на бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје физички го нападнале Н.С.(38) од Скопје и му одзеле телефон. Одземениот предмет бил пронајден и вратен на сопственикот.


За случајот бил известен Јавен обвинител за малолетници и по негово целосно документирање против нив ќе биде поднесена пријава по член 236 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТАВ ја завршува реконструкцијата на пистата на…

ТАВ Македонија, за утре, сабота, 28-ми мај,…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева:…

Пожар избувна во близина на пистата на…

Тажно: Девојка скокна од зграда во Аеродром…

Доцна попладнево имало обид за самоубиство во…

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…