Мајка со своето бебе паднала во Вардар

t

Мајка со своето дете се лизнала и паднала во реката Вардар, во близина на Музејот, објави Алсат.

Мајката и детето биле спасени од неколку момчиња кои влегле во реката и успеале да ги извлечат.


Количката останала во реката. И мајката и детето немале сериозни повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Руски професор по политички науки тврди дека…

Следната недела разговор меѓу Вучиќ и Путин,…

Претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин…

ПОЛНИ ВРЕЌИ СО ГРАНАТИ СРЕДЕ ШИПКОВИЦА: Експлозивните…

Вчера околу 11.00 часот во Полициското одделение…

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…