Објавено на:

Медведев до Милановиќ: Внимавајте, Киев ќе се одмазди за “непријателските” изјави на Хрватска

t

Поранешниот руски претседател, а сега потпретседател на Советот за национална безбедност и близок соработник на Путин, Димитриј Медведев го предупредил хрватскиот претседател Зоран Милановиќ дека е под сериозна закана на Киев кој наскоро планира да му се одмазди поради неговите изјави за и околу Украина.

Медведев на својот канал Телеграм напиша дека на Милановиќ му се заканува одмазда за неговите ставови и изјави за Украина и Русија.

„За новите непријатели на Украина“, гласи насловот на пораката на поранешниот руски претседател на каналот на социјалната мрежа Телеграм објавен вчера.

Медведев пишува дека „Украина станува се повеќе терет за западните спонзори без никаква добивка “ и дека „Американците се уште се плашат“од Русија

Јасно е дека секогаш има малку оружје, платеници и пари.Алчните европски лидери не сакаат да ја издвојат вистинската фигура.Не ги ценат оние кои ја подржуваат борбата против тиранијата .Лидери како што се хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и унгарскиот премиер Виктор Орбан Западот сега ги смета двајцата за непријатели и им порачува – Страдајте!“. пишува Медведев.

Тој смета дека наскоро ќе следи одмазда поради постапките на Зоран Милановиќ.

„Наскоро, во европските престолнини, украинските нацисти ќе ги потиснат непожелните газди и ќе го „одделат детето од мајката“. Затоа, претседатели и премиери на Франција, Германија, Италија – внимавајте. И вие сте им сомнителни“, напиша Медведев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Угостител од Хрватска нуди 2.000 евра плата…

Ресторан од централна Истра, чиј објект работи…

Македонец и Босанец ограбиле жена од старечки…

Загрепската полиција ја завршила истрагата за 29-годишен…

Српско-хрватска банда фатена во меѓународна акција –…

Хрватската полиција неодамна учествуваше во меѓународна акција…

Едно лице загина: Автобус со албански регистарски…

Едно лице почина, а неколку се повредени…

Хрватскиот гувернер: Воведувањето на еврото помина фантастично…

Гувернерот на Хрватската национална банка, Борис Вујчиќ…