Објавено на:

Метео: Денес повторно сончево

t

Сончево со мала, во северозападните и западните делови умерена облачност, која до крајот на денот ќе се зголеми и прошири и во останатите делови. Во текот на ноќта кон недела во северозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд и снег. Во источните делови ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

УТРЕ:

Сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а попладне од јужен правец.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поројните врнежи продолжуваат и денес, еве каде…

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во…

Метео: Дожд, засилен ветер и грмежи

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува освежување

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Сончево и многу топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Температурите ќе достигнат и до 42 степени…

Следува период на стабилно и топло време.…