Објавено на:

Метео: Облачно со повремено засилен ветер

t

Времето ќе биде умерено до значително облачно, во крајните североисточни подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. До крајот на денот облачноста ќе се намали.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК НИ ДОАЃА ОД УТРЕ –…

Времето утре ќе биде сончево и топло…

НÈ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНО ЛЕТО КАКВО ШТО НЕ…

Најпознатиот светски метеоролошки сервис AccuWeather објави летна…

Сончево време со слаб ветер и пониски…

Времето во земјава ќе биде сончево со…

Наредните денови стабилно, но повторно се најавува…

УХМР соопшти дека времето во наредните денови…

Најнова прогноза на УХМР: Какво ќе биде…

Во следните денови времето ќе биде стабилно,…