Министерката се закани: Ако наставниците не се вратат на работа, може да добијат отказ

t

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска во гостувањето во ТВ 24 порача дека од утре просветните работници мора да се вратат на работа. Во спротивно, ќе се соочат со сериозни проблеми.

„Согласно одлуката на СОНК, штрајкот е ставен во мирување и од утре наставниците мора да се вратат на работа. Ако не го сторат тоа, ќе се соочат со низа проблеми. Може да добијат дисциплинска постапка, да изгубат работа“, рече Тренчевска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НУКЛЕАРНО ЗАПЛАШУВАЊЕ: Според Пентагон и Берлин, Путин…

Министерството за надворешни работи во Берлин оцени…

Полска компанија за муниција го зголемува производството…

Полскиот производител на муниција Дезамет, дел од…

Давид на Микеланџело прогласен за порнографија

Директорка на училиште во Флорида била принудена…

Русија ја обвини Словачка поради испраќањето советски…

Руската Федерација ја обвини Словачка дека го…

Трамп: Јас сум жртва на лов на…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера во…