Министерот Сали побара вонреден инспекциски надзор за третманот на ракометарот Тот на КАРИЛ

t

Во врска со смртта на хрватскиот ракометар Денис Тот, министерот за здравство Беким Сали согласно Законот за здравствена заштита и Законот за санитарна и здравствена инспекција иницираше Државниот санитарен и здравствен инспекторат да спроведе вонреден инспекциски надзор за постапката за прифаќање и третманот на младиот ракометар, соопшти Министерството за здравство.

По повод смртта на прерано починатиот хрватски ракометар, од Министерството за здравство изразуваат најдлабоко сочувство до семејството и неговите најблиски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најнова вест: Полицаецот ранет во грабнувањето на…

Полицаецот кој беше ранет при филмското грабнување…

Се јавија од КАРИЛ: Клиниката не била…

Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување…

Се уште се чекаат резултатите од обдукцијата…

Се уште се чекаат резултатите од обдукцијата…

Сали: Се додека секојдневно добиваме бројки од…

Се додека секојдневно добиваме бројки од 80…

(Видео) Директорката на Карил објасни зошто на…

Директорката на КАРИЛ д-р Маја Мојсова вечерва…