Митева остро кон Филипче: Да користиш обезбедување после министерување во најхуманиот ресор е доволен показател што си оставил зад себе

t

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева, се огласи на социјалната мрежа Твитер по повод веста дека Филипче ќе користи обезбедување.

Еве што искоментира Митева:

“Да излезеш од најхуманиот ресор – #Здравство со обезбедување е доволен показател што си оставил зад себе и каков ти е имиџот и кредибилитетот (и личниот и политичкиот).”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Захарова: Повикот на ОН за деескалација се…

Секретаријатот на ОН, изјавувајќи дека е неопходно…

Обезбедување крвнички претепа четворица Словенци во клуб…

Хрватскиот портал „24 сата“ објави вознемирувачко видео од тепачка…

Захарова: Загрозена е безбедноста на Балканот

Русија ги осудува провокативните антисрпски акции на…

Захарова: Макрон е смешен и води дволична…

Русија денеска го прекори Емануел Макрон затоа…