Митовски: Според актуелното владеачко миље, новинари се оние кои што имаат подотворен џеб и кој го користат за примање нарачки

t

Во емисијата „Заспиј ако можеш“, уредникот на Инфомакс Александар Митовски, потенцираше дека според актуелното владеачко миље, новинари се само оние кои што имаат подотворен џеб, и кој што тој џеб го користат за нарачки.

„Новинари според актуелното владеачко миље, се оние новинари кои што имаат подотворен џеб, и кој што тој џеб го користат за нарачки. Според нив само тие се новинари, но, од ние кои што имаме намера да бидеме критични кон било која владеачка елита, не не препознаваат како новинари, туку како непријатели“. – истакна Митовски.

„Впрочем тоа и Зоран Заев го кажа за вашата телевизија, Радмила Шекеринска за нас, за Инфомакс кажа дека сме државни непријатели и затоа не си споменат ти, не е спомната нашата борба за правда, бидејќи според нивното поимање за тоа што треба да биде новинар, ние не сме новинари“. – потенцираше Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српска “Политика” со брутален коментар за бугарската…

Македонскиот државен врв, почнувајќи од претседателот, премиерот,…

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

Арсовски: Ќе го вратиме Фрчкоски од Њујорк…

Дури ни Заев не успеа да го…

ВМРО-ДПМНЕ: Човек кој тепаше жени ќе ја…

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на одлуката на Претседателот Пендаровски…

Германскиот министер за економија: Водевме наивна политика…

Гасоводот „Северен тек 2“ нема да биде…