Мицкоски им подели пакетчиња на децата во Аеродром и Кисела Вода

t

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска подели пакетчиња на најмладите во скопските општини Аеродром и Кисела Вода.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каевски: Мицкоски призна, со ДПМНЕ нема членство…

„Христијан Мицкоски потврди дека неговата ДПМНЕ сака…

ДПМНЕ одбива да учествува во техничката Влада…

„Ако ВМРО одбие да учествува во техничката…

СДСМ: Со ДПМНЕ и Левица нема иднина

„Анти-ЕУ и анти-НАТО коалиција на ДПМНЕ и…

СДСМ: Граѓаните ќе ги казнат ДПМНЕ и…

„Денеска сите ние можевме да славиме, Македонија…