Објавено на:

Момент пред војна? Путин го свика Советот за безбедност

t

Рускиот претседател Владимир Путин денес ќе одржи седница на Советот за национална безбедност. Како што соопшти портпаролот Кремљ Дмитриј Песков, Путин во текот на денот ќе се состане со членовите на советот.

– Ова ќе биде голема седница, изјави Песков.


Тој додаде дека Путин во текот на вчерашниот ден одржал повеќе меѓународни повици.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Министерство за одбрана на Русија: Од почетокот…

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија.…

Русија размислува да ги замени борците од…

Руските власти ќе ја проучуваат опцијата за…

Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам…

Тимур Дибиров неодамна го продолжи договорот со…

Путин ја прави истата грешка како Хитлер?

И покрај сите драматични, но и бизарни…