Објавено на:

Момент пред војна? Путин го свика Советот за безбедност

t

Рускиот претседател Владимир Путин денес ќе одржи седница на Советот за национална безбедност. Како што соопшти портпаролот Кремљ Дмитриј Песков, Путин во текот на денот ќе се состане со членовите на советот.

– Ова ќе биде голема седница, изјави Песков.

Тој додаде дека Путин во текот на вчерашниот ден одржал повеќе меѓународни повици.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Ова е хеликоптерот што Србија ни…

Припадниците на хеликоптерската единица и Министерството за…

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

Кремљ ги засили мерките за безбедност на…

Безбедноста на претседателот на Русија, Владимир Путин,…

Захарова: Украина подготвувала атентат на Путин

Обидот за убиство на рускиот претседател Владимир…

(Видео) Авион се урна во Подмосковље –…

Авионот „Сухој Суперџет“ се урна во Подмосковље…