Монархијата во страв – Кралицата Елизабета позитивна на Ковид-19

t

Британската кралица Елизабета е позитивна на корона вирусот, соопшти Бакингемската палата.
Кралицата има поблаги симптоми на настинка, пренесува Ројтерс.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Ја направија салата во коментари: Британската…

Британската амбасадорка во Украина, Мелинда Симонс, беше…

Интерес за вакцинација против Ковид-19 нема ама…

Доцнат детските вакцини против Ковид кои требаше…

Најден е клучот на коронавирусот? Белгиски научници…

Истражувачкиот тим ќе тестира глувци за да…

Столтенберг е позитивен на Ковид-19

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, заразен…

Унгарија ни донираше 72.000 брзи антиген тестови…

Министерството за здравство информира дека преку донација…