Наместо да лае за Орце да оди да му го раскинат договорот во АМС – Марга го разобличи претседателот на СДММ Кисела Вода

t

Твитер профилот “Марга” објави дека Претседателот на СДММ Кисела Вода, кој пред неколку денови имаше прес конференција на која го нападна градоначалникот Орце Ѓорѓиевски дека вработува партиски кадри во општината, е вработен во Агенцијата за млади и спорт.

“Qурево Претседател на СДММ Кисела Вода пред да лае за градоначалникот на К.Вода


Орце, прво да појде у АМС да му го РАСКИНАТ Договорот на дело од 20.000 денари

⚠️

#БандоКриминална” – пишува Марга.

На вчерашната седница на Советот на Општина Кисела Вода, градоначалникот Ѓорѓиевски соопшти дека откако тој ја води општината нема партиски и роднински вработувања.

Притоа Ѓорѓиевски обзнани податоци за четири годишното работење на неговиот претходник Темелковски, кој како што вели Ѓорѓиевски имал преку 120 вработувања и потрошил скоро 3.800.00- евра пари од општината.

Ова е твитот на Марга:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Делови од Скопје без струја и вода…

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,…

Утре без вода корисниците од улица „Гемиџиска“

ППоради промена на затворач на улица „Гемиџиска“,…

Без вода денеска една скопска улица и…

Ве известуваме дека денес поради уличен дефект…

Не смеат да ги мијат автомобилите: Франција…

Франција го ограничува користењето вода. Тешката суша…

Без вода делови од Кисела Вода

Поради уличен дефект денеска без вода од…