Насилство во гостиварската Психијатрија: Има двајца приведени

t

Вчера (10 март) околу 17 часот и 20 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле В.И.(23) и Х.Р.(23), двајцата од гостиварски Градец.

Тие дваесетина минути пред приведувањето, го нарушиле јавниот ред и мир во Психијатриското одделение на гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде биле во посета на пациент и се однесувале агресивно.


Двајцата биле задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетник избоде врсник во Гостивар

Вчера попладне, било пријавено дека малолетник со…

Земјотрес го стресе Гостивар

Земјотрес од 2.2 степени денеска го стресе Гостивар. …

БРУКА во Гостивар: Татко и син полицајци…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар…

Драма во Скопје: Насилно ја заклучил жената…

На 29.03.2022 во 03:00 часот во Полициската…

Гостиварчанец фатен на граница со лажен Ковид…

Регионалниот центар за гранични работи Запад поднесе…