Објавено на:

Наставник поттикнал насилство меѓу ученици – ова се деталите

t

Нов случај на врсничко насилство денеска бил пријавен во полициска станица во кој поттикнувач бил поттикнувач бил наставникот во училиштето.

-Денеска (23.05.2023) во Полициската станица Карпош, 44-годишна жена од Скопје пријавила дека на 19.05.2023 на час во основно училиште на подрачје на општина Карпош, по претходно недоразбирање помеѓу нејзиниот малолетен син и негов соученик, наставникот го поттикнувал другиот малолетник физички да го нападне нејзиното дете, информира МВР.

Како што соопшти МВР, малолетникот на 19.05.2023 во училишниот двор го турнал нејзиниот син, по што настанот е пријавен кај училишниот психолог. Истиот малолетник, според пријавителката, подолг период ги малтретирал и нејзините други два сина кои учеле со него. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Конор Мек Грегор: Хабиб Нурмагомедов е терорист…

Конор Мек Грегор ги нападна Хабиб Нурмагомедов…

(Видео) Мајкл Даглас го моли Бајден да…

Мајкл Даглас им се придружи на се…

Разрешената директорка Бесија Иљази доби кривична

На 12.07.2024 Одделот за сузбивање на организиран…

Кривична пријава за поранешната в.д. организациска директорка…

Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска…

Мицотакис ги информирал колегите од НАТО дека…

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис кажа дека премиерот…