Најмалку три лица зaгинaa откако автобус се преврте во привалија длабока 30 метри во Истанбул

t

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија.

Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија длабока 30 метри.

Во инцидентот повредени се 18 лица кои се згрижени во болниците во Истанбул.

Истрагата е во тек, а сообраќајот на тој дел од патот привремено е во прекин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Турски пратеник доживеа срцев удар додека…

Турски пратеник вечерва доживеа срцев удар за…

Пијан Македонец со автомобил удрил во автобус…

Во понеделникот околу 19 часот и 20…

Турција: „Сериозни последици“ доколку Израел се обиде…

Турските разузнавачи ги предупредија Израелците дека ќе…

Столтенберг бара Турција да го одобри членството…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска…

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…