На Бугapите им ce cлoши: Летоци со содржина „Во Македонија нема Бугари“ pacфрлани пред состанокот на Советот за безбеднocт во Софија – гepилецот повикан во полициja

t

Пред почетокот на Консултативниот совет за национлна безбедност на Бугарија на кој главна тема ќе биде евроинтеграцијата на Скопје, непознат маж расфрла летоци во центарот на Софија, на кој пишува дека во Македонија нема Бугари, како што објави Бугарската национална телевизија (БНТ).

Според нив, мажот бил повикан од полиција за да биде идентификуван.

Претходно, претседателот на Бугарија, Румен Радев, за денеска во 14 часот го закажа состанок на Консултативниот совет за национална безбедност на тема „Интеграција на Западен Балкан во ЕУ. Улогата на Република Бугарија во проширувањето на ЕУ и во процесот на стабилизација и асоцијација: Република Македонија и Албанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Мицкоски на средба со бугарски мафијаш:…

QUO VADIS Мицкоски? (Или „Каде одиш Мицкоски“…

Каква трагедија: Најголемиот „борец“ за права на…

Само како трагедија може да се оквалфикува…

(Видео) Јакимовски: ЕУ да најде начин како…

Претпоследно прашање пред влез во ЕУ ќе…

УЖАС: 12-годишно момче застрела 2-годишно дете во…

Со куршум од воздушна пушка во Враца,…

Македонија и Бугарија имаат најмали цени на…

Сезоната на пролетните одмори е пред нас…