На „Табановце“ уапсен српски државјанин, еве за што станува збор

t

На 24.04.2022 во 23.50 часот на граничен премин „Табановце“, полициски службеници го лишиле од слобода B.J.(56) од Република Србија затоа што при извршени проверки било констатирано дека возилото „мерцедес“ со полски национални ознаки, кое го управувал, било предмет на потрага по Интерпол Варшава.

Лицето и возилото биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…