Објавено на:

На Ѓоковиќ не му е дозволено да користи телефон, тренерот Иванишевиќ ја објави првата слика од аеродромот во Австралија

t

Новак Ѓоковиќ е во притвор и не може да одговори бидејќи му е забрането да го користи телефонот, но членовите на неговиот тим не се под толку ригорозна контрола. Тренерот Горан Иванишевиќ времето на аеродромот го искористи за да се фотографира за Инстаграм.


Хрватот со само една реченица им испрати порака на следбениците на таа социјална мрежа, но и со слика од фотелјата на која ја чекаат разврската на драмата која трае со часови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…