Објавено на:

На Ѓоковиќ не му е дозволено да користи телефон, тренерот Иванишевиќ ја објави првата слика од аеродромот во Австралија

t

Новак Ѓоковиќ е во притвор и не може да одговори бидејќи му е забрането да го користи телефонот, но членовите на неговиот тим не се под толку ригорозна контрола. Тренерот Горан Иванишевиќ времето на аеродромот го искористи за да се фотографира за Инстаграм.


Хрватот со само една реченица им испрати порака на следбениците на таа социјална мрежа, но и со слика од фотелјата на која ја чекаат разврската на драмата која трае со часови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…