Објавено на:

На Ќафасан приведен Србин баран од Интерпол!

t

На граничниот премин Ќафасан приведен е српски државјанин баран од Интерпол, соопштија од МВР.

На 09.07.2024 во 21.45 часот на Граничниот премин Ќафасан, полициски службеници го лишиле од слобода М.П.(62) од Република Србија, затоа што при извршена проверка во службената евиденција било констатирано дека се бара од страна на Интерпол Германија. Тој бил предаден на полициски службеници од ОВР Струга  за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Ќафасан приведен Србин баран од Интерпол!

На граничниот премин Ќафасан приведен е српски…

Македонски државјанин уапсен во Драч

Полицајците на плажата во Драч го уапсија…

Македонец и Србин уапсени во Виена со…

Истрагите на виенската работна група за борба…

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…

(Видео) Македонец фатен со 21 килограм амфетамин…

Државјанин на Македонија е приведен поради сомнение…