Објавено на:

Неволји во рајот? Зошто Адел ги откажа најавените концерти?

t

Според извештајот, Адел ги откажала концертите во Лас Вегас поради проблеми со нејзиното момче, спортски агент кој работи со луѓе како Леброн Џејмс.

Ричард Џонсон од New York Daily News објави дека 33-годишната пејачка го откажала настанот „Adele Weekends“ во Цезар Палас помалку од еден ден пред нејзиното закажано деби шоу минатиот петок поради проблеми со нејзиното момче Рич Пол.

„Има неволја во рајот“, рекол Џонсон, цитиран од инсајдер. „Затоа таа не може да настапи.

Извори блиски до Адел тврдат дека таа плачела на пробите и ги прекинувала за да го повика Пол.

Нејзината резиденција првично требаше да биде отворена минатата недела, а настапите требаше да траат до април. Извори блиски до кампот на Адел тврдат дека таа плачела на пробите и ги прекинувала за да го повика Пол.

Нејзината резиденција првично требаше да биде отворена минатата недела, а настапите требаше да траат до април.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Танец“ ќе одржи два концерти во Бугарија

Ансамблот за народни игри и песни „Танец“…

Неволји во рајот? Зошто Адел ги откажа…

Според извештајот, Адел ги откажала концертите во…