Неготинчанец наместо во изолација, полицијата го фатила во кафана

t

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против С.П.(33) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 30.12.2021, полициски службеници го забележале пријавениот во угостителски објект, со што постапил спротивно на решението од Државниот санитарен и здравствен инспекторат за здравствен надзор и домашна изолација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Привремено затворен преминот Неготино поради работа на…

Патниот премин Неготино времено ќе биде затворен…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…