Неготинчанец наместо во изолација, полицијата го фатила во кафана

t

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против С.П.(33) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 30.12.2021, полициски службеници го забележале пријавениот во угостителски објект, со што постапил спротивно на решението од Државниот санитарен и здравствен инспекторат за здравствен надзор и домашна изолација.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

Бугарски професор: Ветото е бугарска глупост на…

Бугарскиот професор Евгени Даинов вечерва во дебатниот…

Одлуката за Македонија ќе се носи во…

Коалицијата имаше многу конструктивен дијалог на темата…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Коалиционите партнери на Петков: Украина не може…

„Очекуваме да слушнеме што ќе се случува…