Неделков откри: Кога учениците ќе започнат со настава?

t

Одговарајќи на новинарско прашање, претседателот на СОНК кажа дека учениците евентуално во училишните клупи би се вратиле во среда. За утре е планирана средба во СОНК со цел да се донесе одлука за официјално завршување на штрајкот.

Во однос на изгубените часови и дали ќе има одложување на државната матура, Неделков кажа дека овие работи би биле објаснети, по завршувањето на утрешниот состанок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наставниците се жалат на мобинг од учениците…

Мобингот кон наставниците од страна на учениците…

СОНК: Најдете решение за кризата, онлајн настава…

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура…

Добра вест: Наставниците ќе земат цела плата…

Прифатени се сите препораки на посредникот кој…

Ковачевски го поздрави договорот меѓу СОНК и…

Премиерот Димитар Ковачевски го поздрави договорот за…

НАЈНОВА ВЕСТ: Се договорија СОНК и МОН…

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, вечерва…